Sezon letni nadchodzi , więc rodacy coraz częściej głowią się nad metodą zorganizowania swojego urlopu. Znamy kilka popularnych metod wykorzystania przez Polaków wakacji. Poniżej wymieniono najczęstsze
1) Bałtyk albo góry w kraju
Wciąż najpowszechniejszy azymut naszych wyjazdów wakacyjnych. Nadmorskie kurorty i górskie miasteczka są cały czas chętnie odwiedzane przez rodziny z pociechami. W ubiegłym roku przeżyły rekordowe obłożenie turystów od lat, co w opinii wielu obserwatorów ma związek z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu pomocowego 500+. Najczęściej na takie wyjazdy wybieramy się za pomocą pociągu lub własnego samochodu
2) Wakacje katalogowe
Coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wakacje wraz z pośrednikiem. Pośrednik załatwia wtedy transport, rezerwuje luksusowy hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko cieszyć się z nieograniczonego jedzenia i picia w hotelowych restauracjach czy barach. W ofercie zazwyczaj znajdują się też organizowane wycieczki fakultatywne po okolicy, za które jednak należy więcej się wykosztować. Najpopularniejszymi kierunkami docelowymi w tej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Poprzez niepewna sytuację w krajach arabskich zmniejszyła się popularność tego kierunku. W tym roku biura podróży szacują rekordową ilość chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Wczasy u familii
Znaczna część z nas ma rodzinę w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych okolicach i to tamplanuje swe urlopy. Pragniemy uciec od aglomeracyjnego hałasu i zgiełku wobec czego jedziemy na obszary peryferyjnepo to aby wypocząć i wyciszyć się na łonie przyrody.
4) Urlop Polaka czyli okres remontów
Cały czas spore grono Polaków swój urlop wypoczynkowy spędza nastaraniach polepszenia swoich warunków mieszkaniowych. W trakcie wakacji odświeżamy kolor ścian, odnawiamy podłogę, czy remontujemy łazienkę Po czasie spędzonym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy w oczekiwaniu na kolejny rok i na następną sposobność do wypoczynku..

dodatkowe informacje: green coffee