Wszelkiego rodzaju wyroby z gumy to produkty, stanowiące trzon produkcyjny w przedsiębiorstwie Paprota. To producent wyrobów gumowych wszelkich typów.

O ich jakości i zaawansowaniu przemawia praktyka firmy, działającej od 1992 r.

Głównym odbiorcą produktów gumowych są ubojnie i rzeźnie – do nich przesyłane są specjalne bicze do myjek poubojowych i łapy do szczeciniarek. W wyroby tej firmy zaopatrują się również twórcy urządzeń nowoczesnych technologicznie i zakładów motoryzacyjnych, które dążą do posiadania produktów najlepszej klasy i z gwarancją użytkowania. ZDJECIE3 Ponadto przedsiębiorstwo Paprota to również producent uszczelek gumowych, które służą do ochraniania konkretnych części urządzeń przed przedostawaniem się w ich wnętrza substancji płynnych, lotnych i do zatrzymywania wewnątrz nich ciepła. Wytwórca ma dostęp do mieszanin gumowych przeróżnych typów, więc ma możliwość utworzenia mnóstwa typów produktów, zważając głównie na wymagania klienta. Zdecydowanie wykonalne jest stworzenie takiego typu produktu, który będzie będzie odpowiedni wobec zamówień realizowanych według jednostkowych projektów klientów. Jako producent mat gumowych ma w ofercie poniższe ich typy: • METRO – do umieszczania na podłogach np.

w pojazdach mechanicznych lub magazynach; • wykładziny ryflowane – przeciw ślizganiu się, do umieszczania w pomieszczeniach handlowych, przemysłowych, ale też na płaszczyznach przewozowych w pojazdach ciężarowych; • wykładziny gładkie – do wykorzystania na powierzchniach podłogowych; • chodniki elektroizolacyjne; • wycieraczki antypoślizgowe odprowadzające wodę. W ofercie są też płytyz gumy: SBR (podkładowe, do zainstalowania w wybranym miejscu), NBR (płyta niepodatna na oleje wszelkiego rodzaju oraz na niszczenie cieplne), CR (odporne na wpływ czynników atmosferycznych i kwasów), EPDM (odporne na wpływ bodźców klimatycznych, starzenie cieplne i kwasy nieorganiczne), LBM (przeznaczone do kontaktu z żywnością). Przedsiębiorstwo Paprota zachęca do skorzystania z dużego wyboru elementów wykonanych z gumy. Jakość jest zagwarantowana przez firmę z długoletnią praktyką..