Polacy w obecnych czasach podróżują znacznie intensywniej niż dekady temu, kiedy to samo otrzymanie paszportu było skomplikowane. W obecnych czasach sytuacja gospodarcza w Polsce jest unormowana, przez co mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Największym marzeniem wielu z nich jest wycieczka do USA, kraju, który każdy zna z kultowych serialów oraz filmów. Jeżeli chcesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij przygotowania jeszcze dziś.
Obywatele Polski jeżeli chcą zobaczyć Stany muszą mieć ważną wizę. Na jej uzyskanie należy zostawić sobie parę miesięcy, bowiem nie jest przyznawana od ręki. Pierw trzeba umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, jest to dopuszczalne w Krakowie lub w Warszawie. W wyznaczonym terminie trzeba udać się do urzędu z gotowym wnioskiem o wizę turystyczną, trzeba wziąć także ważny paszport. W trakcie rozmowy z urzędnikiem zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań.

Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest optymalna, a także nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez kłopotu. Dopiero mając ten papier warto kupować bilet. Lot transatlantycki trwa kilkanaście godzin, jest także o wiele kosztowniejszy od podróży w obrębie Europy. Dlatego szukanie ciekawej alternatywy podróży należy rozpocząć parę miesięcy przed wyjazdem. Warto przewertować wiele stron, gdyż na każdej z nich oferty mogą być skrajnie różne. Przeważnie najtańsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Możemy na początku tam się udać, a potem skorzystać z lotów krajowych, one są niezwykle tanie.

Pamiętajmy również, aby odpowiednio spakować swój bagaż. Bowiem na teren Stanów nie można wwozić żywności a także napojów pochodzących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego typu można wykonać na strefie bezcłowej.

Także wracając do kraju nie można pakować prowiantu, bowiem UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, jednak nocleg już nie.

Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to zawczasu, przez internet. Działają specjalne portale w sieci, które zajmują się pośrednictwem..
<< Poprzedni
Następny >>